1991 – powstanie firmy AGAR
W tym roku utworzona została pierwsza placówka firmy AGAR. Jej powstanie to efekt współpracy kilku osób, które wykorzystując doświadczenie i kompetencje nabyte w dotychczasowej działalności zawodowej postanowiły przenieść na grunt prywatny i stworzyć centrum finansowe obsługujące klientów indywidualnych. W początkach działalności AGAR był przedstawicielem jednego, wiodącego wówczas banku, który specjalizował się w obsłudze klientów indywidualnych.
1996 – utworzenie kolejnej placówki AGAR
Po pięciu latach działalności firma AGAR dodaje kolejny bank do oferty, poszerzając tym samym portfel obsługiwanych klientów.
2000 – poszerzenie oferty AGAR
Firma nieustanie się rozwija i oferta zostaje wzmocniona propozycjami kolejnych, pięciu banków.
2001 – powstanie kolejnej placówki AGAR
W związku z poszerzeniem oferty produktowej konieczne staje się uruchomienie nowej placówki AGAR w województwie kujawsko-pomorskim.
2003 – AGAR obsługuje klientów instytucjonalnych
Oferta produktowa firmy poszerzona zostaje o produkty dla klientów instytucjonalnych. Tym samym AGAR staje się zaufanym doradcą dla wielu podmiotów i instytucji gospodarczych.
2005 – AGAR otwiera pierwszą placówkę w Poznaniu
2007 – AGAR zmienia nazwę
W związku z nieustannym rozwojem, jednoczesnym poszerzaniem oferty produktowej firma AGAR zmienia nazwę na AGAR Centrum Finansowe. Otwarcie dwóch kolejnych placówek w Poznaniu.
2011 – AGAR wprowadza do oferty pożyczki pozabankowe
Wprowadzenie zmian organizacyjnych w firmie i połączenie trzech oddziałów w jeden większy.
2012 – ekspansja Centrum Finansowego AGAR
Konieczność rozwoju i zwiększania portfolio klientów oraz produktów zaowocowała poszerzeniem działalności firmy i nawiązaniem współpracy z niezależnymi doradcami finansowymi z obszaru całego kraju.
2015 – odszkodowania w ofercie C.F. AGAR
Oferta produktowa Centrum Finansowego AGAR zostaje poszerzona o odszkodowania rzeczowe i osobowe. Tym samym wykorzystując zaufanie klientów oraz ich szerokie portfolio firma rozwija dział odszkodowań.
2016 – kolejne placówki własne Centrum Finansowego AGAR
Firma otwiera dwie placówki na terenie Poznania i Torunia.
2016 – zwiększenie obrotów Centrum Finansowego AGAR
Nieustanny rozwój, szkolenia pracowników, zaufanie klientów pozwalają Centrum Finansowemu AGAR osiągnąć najwyższe w historii wyniki finansowe plasując firmę w czołówce polskich firm pośrednictwa kredytowego.